Ethereum’un Fiyatı Aylar Sonra 500 Doların Üzerinde!

Ethereum 2 yıl sonra 500 doların üzerinde! Yaklaşık 28 ay sonra dünyanın en çok bilinen ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatı 500 doları aştı!

Bildiğiniz gibi, son birkaç haftadır bir boğa sezonu ile karşı karşıyayız ve Ethereum, çoğu kripto para birimi gibi payını aldı.

Tradingview’den aldığımız verilere bakarsak, Ethereum bugün 10:00 (UTC) itibarıyla 500 $ bandını geçti.

Gördüğünüz gibi, Ethereum sadece 500 $ ‘lık bandı kırmakla kalmadı, onu ekledi. Şu anda 506 dolardan işlem gören kripto para, yatırımcıları gülümsetmekle meşgul.

Ethereum’un uzun ve kısa vadeli ticaret paritesine baktığımızda, uzun pozisyonların büyük bir artış gösterdiğini söylemek yanlış olmaz. Şu anda, Bitfinex borsasındaki uzun pozisyonlu Ethereum işlemlerinin değeri yaklaşık 2,1 milyon dolar değerinde. Günü 2,08 milyon dolardan açan Ethereum, güzel bir yükseliş ivmesine sahip görünüyor. Tabloda ayrıca yıl başından bu yana açık uzun pozisyonların% 320 oranında arttığını görüyoruz.

Aynı şekilde kısa vadeli işlemlere bakarsak yine yükseliş eğilimi görüyoruz. Ancak yükseliş eğilimi görmemize rağmen, Ethereum’un kısa pozisyon değeri uzun pozisyon değerine yaklaşamaz. Şu anda Ethereum’un Bitfinex’teki kısa pozisyon değeri yaklaşık 123.000 $.

Ethereum 2.0’ın Etkisi

Bildiğiniz gibi Ethereum’un geliştirici ekibi, Ethereum’a uzun süredir ertelenen güncelleme olan Ethereum 2.0’ın bu yılın Aralık ayında piyasaya çıkacağını duyurdu. Phase 0 ile hayatına başlayacak olan yeni güncellemedeki en önemli değişikliklerden biri algoritmanın tamamen değişecek olmasıdır. Ethereum, normalde bir Proof-of-Work konseptinde çalışan bir protokoldür. Bir sonraki yeni güncellemeyle Ethereum modaya ayak uyduracak ve Proof-of-Stake konseptine geçiş yapacak.

Ek olarak, Ethereum’a yatırılan ETH miktarı bugünün sabah saatlerinde 100.000 civarındaydı. Launchpad üzerinden elde ettiğimiz verilere göre Ethereum’un fiyatı ile birlikte stake etme için kalan ETH sayısı arttı.