200 Milyon Dolar Değerinde Yeni Tether Basıldı!

Stablecoin Tether (USDT) yeni USDT ihraçlarıyla devam ediyor.

Takip et:
Stablecoin Tether (USDT) yeni USDT ihraçlarıyla devam ediyor.

Tether ve Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino tarafından yapılan duyuru ile Ethereum ağında 200 milyon dolar değerinde USDT’nin basıldığı bildirildi.

“Envanter Yenileme” zihniyetiyle gelecekteki talepler için ön baskı yapmaya devam eden Tether, bu girişimi 2020’de başlattı.

Gelecekteki talepler için önceden hazırlanmış USDT’ler böylece kullanıcılara kolayca teslim edilebilir. Kısa süre önce 20 Milyar Dolar limitini aştığını açıklayan Tether, XRP tarafındaki düşüşün ardından en büyük üçüncü kripto para birimi unvanını yeniden kazandı.

Son 24 saatte 92 Milyar Dolarlık işlem hacmi ile en çok işlem gören kripto para birimi olan USDT, toplam piyasa hacminin de önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.

Stablecoinler Büyümeye Devam Ediyor
Circle ve Center ortaklığıyla gerçekleştirilen USD Coin, pazardaki payını da artırdı. 3.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile son zamanlarda büyük bir ivme ile kullanım alanını artıran USDC, DeFi platformlarında büyük talep görüyor. Hem teminat hem de takas işlemlerinde tercih edilen stabilcoin, ikinci en büyük stabilcoin’dir.

Geçtiğimiz dönemde 1 Milyar $ eşiğini aşmayı başaran DAI, piyasa değerine göre üçüncü en büyük stabilcoin olarak öne çıkıyor. MakerDAO tarafından ortaya atılan merkezi olmayan stabilcoin DAI, sonbaharda büyük bir arz artışı yaşadı.