2020’de Kripto Para Şirketlerine ve Projelerine 3 Milyar Dolar Yatırım Yapıldı!

The Block tarafından yayınlanan rapora göre 2020 yılında kripto para şirketlerine ve projelerine finansman 3 Milyar Dolara ulaştı.

Sektördeki alımlar ise 690 milyon dolara ulaştı.

774 farklı işlemle, kripto para birimleriyle ilişkili şirketlere ve projelere toplam 3,1 milyar dolar yatırım yapıldı. İlk ve ikinci çeyreklerde Covid-19 etkisine bağlı olarak yüzde 61 zarar yaşanmasına rağmen, üçüncü çeyrekte yapılan yatırımlarla 3 milyar dolar seviyesinin üzerine çıktı.

2019 yılı ile karşılaştırıldığında ilk ve ikinci çeyrek verilerinde yüzde 61 düşüş yaşanırken, yatırım noktasında istikrar devam etti.

Satın alma tarafında önemli rakamlara ulaşıldı. Bir önceki yıla göre yüzde 28 artan satın alımlar 2020 yılında 691 milyon dolara ulaştı. CoinMarketCap, toplam 83 farklı işlemle yapılan alışverişlerde ilk sırada yer alıyor. Binance tarafından satın alınan CoinMarketCap, 2020’deki satın alma listesinin başında geliyor. FTX tarafından satın alınan Blockfolio ile birlikte Tagomi, satın alma miktarının yüzde 96’sını oluşturuyor. Geçtiğimiz yıllar incelendiğinde en çok alım yapılan ikinci yıl olarak öne çıkan 2020 yılı, alımlar açısından oldukça önemli bir yıl olarak öne çıkıyor.