Açık Kaynak Bitcoin Geliştiricilerine İyi Haber!

Yalnızca açık kaynak Bitcoin geliştiricilerini finanse etmek için yeni bir kuruluş kuruldu. Meydan, İkizler, kapmak Kraken desteği Brink!

Kripto para dünyasında yılların tecrübesiyle tanınan açık kaynak Bitcoin geliştiricisi John Newbery, Bitcoin’in açık kaynak geliştirici topluluğunu finanse etmek için bağımsız bir organizasyon kurdu.

Bugün (24.11.2020) John Newbery ve Bitcoin Optech ortağı Mike Schmidt, küresel kripto para birimini harekete geçiren ve çalışmasını sağlayan anahtar bileşen olarak gördükleri Brink’i kurduklarını açıkladı. Bitcoin projeleri üzerinde çalışan açık kaynak geliştiricileri finanse etmenin yanı sıra, Brink, Bitcoin üzerinde yeni geliştiricilerin kendilerini tanıtmalarına ve dahil olmalarına olanak tanıyan bir burs mentorluk programı sağlamayı planlıyor.

Kurucular, tamamen Bitcoin’in gelişimine dayanan Brink’in sektörde özel bir yere sahip olmasını bekliyorlar. Her neyse arkasındaki isimler gelecekte özel bir yere sahip olacağının bir göstergesi.

Mali Durumları Çarpıcı!

Brink’in finansman listesi etkileyici! Pfeffer Capital’in kurucusu John Pfeffer ve Silikon Vadisi’nin ünlü ismi Wences Casares organizasyonun finansmanını üstleniyor. Geliştiriciler arasında Bitcoin geliştiricileri, Jack Dorsey Meydanı’nı, kripto para borsası Gemini ve Bitcoin borsası Kraken’ı finanse etmesiyle tanınan, kâr amacı gütmeyen İnsan Hakları Vakfı (İnsan Hakları Vakfı).

Peki nasıl olacak?

Kuruculardan yapılan açıklamanın ardından Brink’in finansman modeli de açıklandı. Bitcoin gelişimini fonlarla beslemeye dayalı bir modelleme olan Brink, biraz deneysel bir çalışma olacak. Çünkü Chaincode ve Square Crypto gibi kuruluşlar, geliştiricilere doğrudan merkezi fon havuzlarından dağıtılacak hibeler gönderecek.

Ayrıca, Bitcoin gelişimini desteklemek isteyen ancak hangi geliştiricinin besleneceğini doğrudan bilmeyen kurum ve kuruluşlar, bu geliştiricileri inceleyen ve mentorluk yapan Brink’e doğrudan fon sağlayabilecek.

Sadece kurum ve kuruluşlar değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde Charitable 501 (c) (3) atamasına başvuran ilk Bitcoin kuruluşu olan Brink, vergi mükelleflerinin vergisiz bağış yapmasına olanak tanıyor. Dolayısıyla, doğrudan halktan bağış alan, yalnızca Bitcoin geliştirmeye odaklanan tek kuruluş olma unvanına sahiptir.