Beyaz Saray, XRP Yatırımcılarının Son Umudu!

XRP davası Beyaz Saray’a kadar gitti!

Ripple, SEC ile davası için hazırlanırken, bir grup XRP yatırımcısı, Ripple’ın kayıtsız menkul kıymetler teklifi yaptığını iddia eden SEC davasıyla ilgili Beyaz Saray’a bir dilekçe verdi.

Beyaz Saray tarafından yönetilen Biz Halk, web sitesinde “Federal hükümetten XRP’yi sanal para birimi olarak kabul etmesini istiyoruz” başlıklı bir imza kampanyası başlattı.

Obama yönetimi tarafından 2011 yılında oluşturulan We the People, kullanıcıların 30 gün içinde 100.000 imzaya ulaştıktan sonra resmi bir dilekçe oluşturmalarına izin veriyor. Dilekçelerin çoğu ciddi olsa da platform, birçok imza kampanyasına da ev sahipliği yapıyor.

“J.W” adlı bir vatandaş tarafından oluşturulan dilekçe, SEC’in bu “saçma” davayı durdurmasını talep ediyor ve XRP’nin kripto para birimi olduğuna dair FinCEN tespitine atıfta bulunuyor.

Ayrıca TheTIE’den Joshua Frank, XRP’nin düşüşünü tüm zamanların en ciddi 3. düşüşü olarak nitelendirdi. Bu düşüş “yüzlerce Amerikalıyı ciddi şekilde etkiledi” diyor.

Ripple Şubat ayında ön duruşmaya hazırlanırken başlatılan bu dilekçe, uzun ve tartışmalı bir yasal sürecin başlangıcını müjdeliyor.

SEC’in 22 Aralık’taki davasının ardından, Ripple’ı (XRP) listeden çıkaran borsa sayısı artmaya devam ediyor. Coinbase ve Binance.us bunlardan sadece ikisi.