Bitcoin’de “Tedarik Tıkanıklığı” Devam Ederken Balinalar Kurumlara BTC Satıyor

Bitcoin (BTC) balinaları, arz sıkışıklığı 20.000 $ seviyesinin altına tırmandıkça kurumlara satış yapıyor gibi görünüyor. Cointelegraph’a göre, çeşitli kaynaklardan gelen veriler, bu hafta daha fazla BTC’nin borsalara geri dönmesine rağmen, büyük ölçekli alıcıların hala arzın karşılayabileceğinden daha fazla talep yarattığını gösteriyor.

Borsaya ve Grayscale alımlarına giren Bitcoin miktarı
Yatırım devi Grayscale’s zincir üzerinde analiz hizmeti Coin98’den alınan istatistikler; Madencilerin Kasım ayında oluşturduklarından iki kat fazla Bitcoin satın aldıklarını doğruladı.

Grayscale, diğer büyük kurumsal oyuncular Square ve PayPal ile birlikte giderek daha fazla BTC hissesine ihtiyaç duyuyor; tek mantıksal sonuç olarak fiyat artışlarının meydana geldiği bir arz dengesizliği yaratır.

Bu senaryo Aralık ayına zemin hazırladı, Grayscale satın alma süreci başladı ve sadece 24 saat içinde 7.000’den fazla BTC alımı yapıldı. Firmanın Yönetilen Bitcoin Varlıkları, 4 Aralık itibarıyla 10,5 milyarı aştı.

Grayscale’in 6 aylık BTC alımları. Kaynak: Bybt
Aynı zamanda, bu hafta Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini kırdığı ve 20.000 $ ‘a meydan okuduğu ve ardından büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldığı görüldü.

18.100 $ ‘ın en düşük seviyesinden sıçrayan ve 19.000 $ tutan BTC / USD, başka bir seminal test için ayarlanmış görünüyor; ancak satış dinamikleri olağandışı kalır. Uzun süredir kripto ve balina sahipleri, 20.000 $ ‘lık satış duvarı hala sağlam bir şekilde yerinde olduğu için çıkmak istiyorlar; Grayscale ve diğer kurumlar gibi güvenilir alıcılara sahiptir.

Veriler, balinaların girişlerinin bu hafta arttığını ve 20.000 $ fiyat seviyesini kırma girişimiyle aynı zamana denk geldiğini gösteriyor. Satış fiyatları zaten düşüyorsa, BTC balinalardan Gri Tonlamaya ve müşterilerin cüzdanlarına doğru ilerliyor olmalıdır.

CNBC: Zenginler Bitcoin’e “Yükleniyor”
Bu fenomen ana akım medyanın bile dikkatini çekti. CNBC Perşembe günü yayınlanan bir raporda, “1 milyon dolardan fazla Bitcoin satın alan ve ardından borsadan kaldıran hesapların sayısı fırladı,” dedi:

“BTC 2017’DEN BERİ% 180 ARTMIŞTIR. ANALİZLER ZENGİN YATIRIMCILARIN BİTCOİN’E YÜKLEDİĞİNİ VE SONRA BUNU DAHA GÜVENLİ BİR YERDE SAKLAMAK İÇİN ÇEVRİMDIŞINDA SAKLADIKLARINI GÖSTERİYOR.”

Aynı zamanda Glassnode’dan alınan en son verilere göre, kripto para birimlerinin yerleştirildiği zamana kıyasla kâr eden toplam Bitcoin adresleri Cuma günü yeni rekorlara ulaştı.

Bu arada Perşembe günü Wall Street’te S&P Dow Jones Endekslerinin Ocak 2021’den itibaren yeni kripto para endeksleri oluşturacağı haberi geldi.