BITCOINDev Şirketi JPMorgan: Bitcoin Nedeniyle Altın Yıllarca Sürünecek!

JPMorgan’ın son dakika açıklamasına göre, ana akım finansta kripto para birimlerinin yükselişi altına rağmen büyüdü.

Şirket, Ekim ayından bu yana altından Bitcoin fonlarına çok fazla para aktığını ve daha fazla kurumsal yatırımcı kripto para birimlerinde pozisyon aldıkça bunun uzun vadede devam edecek bir eğilim olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere JPMorgan, dijital para birimleri bir varlık sınıfı olarak giderek daha popüler hale geldikçe altın ve kripto piyasalarında büyük bir değişiklik öngören dev şirketlerden biri. Dijital para birimlerinin yükselişinin devam edeceğini düşünen şirket, yatırımcıların altın bakiyelerinin sadece küçük bir bölümünü kripto para birimine kaydırmaları durumunda bunun önümüzdeki yıllarda değerli metal piyasalarındaki boğalar için sorun teşkil edeceğini belirtti.

Konu ile ilgili olarak JPMorgan stratejistleri şu açıklamayı yaptı:

“Kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin benimsenmesi yeni başladı. Ancak kurumsal yatırımcılar tarafından altına kabulü uzun süredir devam etmekte ve yeterince gelişmiştir.

Ayrıca altının uzun vadeli zararına ilişkin stratejistler tarafından şu açıklamalarda bulunuldu:

“Bu orta ila uzun vadeli tez haklı çıkarılırsa, altın fiyatı önümüzdeki yıllarda yapısal bir rüzgar dalgasından büyük ölçüde zarar görecek.”

JPMorgan, Grayscale Bitcoin Trust fonlarının geçen Ekim ayından bu yana yaklaşık 2 milyar dolarlık bir giriş gördüğünü ve altın destekli fonlardan 7 milyar dolarlık bir çıkış yapıldığını açıkladı. Ancak, Bitcoin tarafında altından geçişin milyarlarca dolar değerinde bir para akışı anlamına geldiğini sildi.

Son olarak banka, yatırımcıları kısa vadede Bitcoin fiyatlarının büyük olasılıkla artabileceği konusunda uyardı, ancak aynı zamanda Bitcoin için momentum sinyallerinin kötüleştiğini ve bunun da muhtemelen fiyat trendlerine göre ticaret yapan yatırımcıların satışına yol açabileceğini söyledi.