Bitcoin

Bitcoin’in Hash Oranı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde!

Bitcoin’in yükselişi sadece fiyat değil!

Itcoin’in fiyatı yükselirken, rekor kıran tek ölçü bu değildi. Bitcoin’in hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre, 7 günlük ortalama Bitcoin hash oranı şu anda saniyede 148 EH / s civarında. Bu rakam, madencilerin her saniye ağı korumak için harcadıkları bilgi işlem gücü miktarını temsil ediyor.

Blockchain veri analizi sağlayıcısı Glassnode, 1 Ocak’ta bir tweet’te Bitcoin’in Aralık 2020’de ortalama 136 EH / s hash oranına ulaştığını duyurdu.

Bitcoin’in hash oranı artışı, Kasım 2020’nin başından bu yana gözlemlenen BTC spot fiyatındaki artışla aynı zamana denk gelen analize paralel olarak bir çizgi çiziyor.

O günlerde, ağ, Sichuan yağmur mevsiminin sonunda Çinli madencilerin mevsimsel göçünün neden olduğu hash oranı düşüşünden yeni çıkıyordu.

Mevcut hash oranı artmaya devam ederse, ağ zorluğu% 10’un üzerine ayarlayacaktır.

Bu arada Coin Metrics’e göre aktif Bitcoin adreslerinin sayısı Aralık 2017 boğa sezonunda ulaşılan 1,19 milyon seviyeye yaklaşıyor.

BTC, Ekim ayı başlarında 10.000 dolarlık fiyat bandını kırdıktan sonra keskin bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi, bir geri çekilme görmeden önce 35.000 $ ‘a kadar yükseldi.