Bitcoin’in Piyasa Değeri 540 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin, Berkshire Hathaway’in piyasa değerini aştı!

Bitcoin’in bu ayki inanılmaz boğa koşusu ile kripto alanı piyasa değerini artırmaya devam ediyor.

Aralık ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘dan sonra, önde gelen kripto para birimi 30.000 $’ da göz kırparak 29.200 $ ‘a yükseldi. Şu an itibariyle Bitcoin’in fiyatı 28.500 civarında seyrediyor.

29.000 doların üzerine çıkan fiyat, Bitcoin’i piyasa değerinde 539 milyar dolara yükseltti. Bu değer, Warren Buffett’e ait çok uluslu bir şirket olan Berkshire Hathaway’inkinden daha yüksektir.

Piyasa analisti Holger Zschaepitz, Bitcoin başka bir dönüm noktasına ulaştı ve 29.000 doları aştı. 540 milyar dolarlık piyasa değeri ile kripto para birimi artık Berkshire Hathaway’den daha değerli.

BTC bu ay dalgalı yolculuğunun tadını çıkardı ve yeni yılı yüksek bir fiyata karşılıyor. Bu nedenle Aralık 2020, Mayıs 2019’dan bu yana Bitcoin ve kripto para tarihinde en büyük BTC kazanımlarının zamanı olarak hatırlanacak.

Ayrıca istatistikler, ABD Doları Endeksi (DXY) kısa süre önce düştüğü için 2020’de BTC’nin% 295’ten fazla arttığını gösteriyor.

Kurumsal yatırımcılar ve yeni ekonomik girişimler tarafından Bitcoin’in benimsenmesi sayesinde, Bitcoin yıl sonunda hoş bir yükseliş yaşadı.

Ancak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kurumsal yatırımlarım düşerse Bitcoin’in bir düzeltme dönemine girebileceğini söyledi. Mart ayı ortasında 3.800 $ ‘a düştükten sonra Bitcoin, güvenli liman statüsünü sürekli olarak geliştirdiği için zamanla yükseldi.