BITCOINLas Vegas Auto Gallery Bitcoin Kabul Ediyor!

Bayi gelirinin kabaca% 3 ila% 5’inin Bitcoin işlemlerinden geldiği tahmin edilmektedir!

ABD’nin Las Vegas şehrinde lüks bir otomobil bayisi, Bitcoin ödemelerinde bir artış gördüğünü bilirdi. Görünüşe göre gittikçe daha fazla yatırımcı Bitcoin’lerini spor arabalara dönüştürmeye başladı!

Stokta Aston Martin, Bentley, Ferrari ve Lamborghini marka ve modellerini barındıran Vegas Auto Gallery, müşterilerine 6 milyon dolar değerinde BTC’ye iki birinci sınıf spor otomobil sattı. Wall Street Journal’ın sahibi Nick Dossa, bayi gelirinin kabaca% 3 ila% 5’inin Bitcoin işlemlerinden geldiğini söylüyor.

Bayi, Bitcoin ödemelerini doğrudan değil, üçüncü taraf bir ödeme sağlayıcısı olan BitPay aracılığıyla kabul eder. BitPay işlemleri, BTC ödemelerini makbuz üzerine ABD doları olarak yapar. Las Vegas Otomobil Galerisi durumunda, tüm Bitcoin satın alımları BitPay’in işlem ücretine eşdeğer% 1 komisyon olarak ücretlendirilir.

Wall Street Journal’a yaptığı açıklamada Dossa, bayisinin Bitcoin ödemelerini kabul ederek herhangi bir riske maruz kalmadığını açıkladı ve bu işlemlerin çok kolay olduğunu söyledi.

Bitcoin bir ödeme yöntemi olarak eleştirilse de, BitPay dünya çapında yüz binlerce kullanıcıya sağlamış ve Bitcoin severlere BTC’lerini harcamaları için birçok yol sağlamıştır.

Bildiğiniz gibi Bitcoin 28.500’e ulaştıktan sonra Çarşamba günü rekor seviyelere ulaştı. Kripto para biriminin piyasa değeri, tarihte ilk kez geçen hafta 500 milyar doları aştı.