Bitfinex Bitcoin ve Ethereum Kredi Hizmetini Duyurdu!

Borsa şimdi Bitcoin ve Ethereum için kişisel krediler sunuyor.

Önde gelen kripto para borsası Bitfinex, artık eşler arası borç verme platformu Bitfinex Borrow aracılığıyla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) cinsinden kişisel krediler sunacağını duyurdu.

Açıklamada, kullanıcıların Bitcoin’i üç fiat para birimi ve bir stablecoin karşılığında ödünç alabilecekleri aktarıldı. İtibari para birimi olarak; ABD Doları (USD), Euro (EUR) ve Japon Yeni (JPY) kullanılabilirken, Tether (USDT) stabilcoin olarak kullanılacaktır. Ayrıca kullanıcılar Ethereum kredisi kullanmak isterlerse bu sefer teminat olarak sadece USD kullanabilecekler.

Kredinin değer oranlarını da açıklayan borsa, Bitcoin kredilerinin USD, EUR ve USDT varlıklarının değerinin% 80’ine, JPY için% 70’e kadar çıktığını bildirdi.

Ethereum (ETH) kredileri için belirlenen oranın USD tutarının% 80’ine kadar çıkacağı açıklandı.

Bitfinex ayrıca, hizmetinin yalnızca tamamen doğrulanmış kullanıcılar tarafından kullanılabileceğini ve Bitcoin ve Ethereum kredileri için sırasıyla yıllık% 4,16 ve% 1,14 faiz oranı uygulayacağını bildirdi.

Hatırlayacağınız gibi, Bitfinex Borrow platformu Kasım 2020’de piyasaya sürüldü ve şu anda Bitcoin ve Ethereum’u teminat olarak tutanlara karşı USDT ve USD kredileri sunuyor.

Bitfinex Borrow Hakkında

Bitfinex Borrow, borçluların işlem yapmak için kullanılabilecek veya platformdan çekilebilecek bir krediyi güvence altına almak için kripto para birimi varlıklarını kullanmalarına izin veren bir platformdur. Platform ayrıca kullanıcıların Bitcoin veya Ethereum bakiyelerini Tether (USDT) veya ABD Doları (USD) cinsinden kredi almak için teminat olarak kullanmalarına izin veriyor.