Cypherpunk Holdings, En Çok BTC Holdings’e Sahip 9. Şirket Oldu!

Cypherpunk, Bitcoin hisselerini artırdı!

Gizlilik odaklı bir Kanadalı yatırım şirketi olan Cypherpunk Holdings (CSE: HODL), Bitcoin’deki hissesini artırdı.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada 30 Haziran 2020’den bu yana rezervlerine 72.979 BTC eklediğini duyurdu.

Cypherpunk, Monero (XMR) ve Ethereum (ETH) hisselerini ve fonlarını 27 Ağustos’ta kapanan 388.000 $ değerindeki özel bir anlaşmadan tasfiye ederek finanse etti.

Bu satın alma ile Cypherpunk şu anda rezervlerinde 276.479 BTC’ye sahip. Bu rakam, şirketi halka açık en büyük 9. Bitcoin sahibi yapıyor. Mevcut değerlere göre, Cypherpunk’ın BTC’deki toplam hissesi 4,8 milyon doların biraz altında.

Halka açık en az 14 şirket şu anda kasalarında Bitcoin tutuyor. Bu 14 şirketin toplam Bitcoin değeri 1,2 milyar dolar. Bu miktar, Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yaklaşık% 3,2’sine karşılık geliyor.

Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören Cypherpunk Holdings’in kaydında Wasabi Cüzdan ve Samourai Cüzdan gibi gizlilik odaklı birçok işletme bulunmaktadır. Şirket ayrıca bir yeşil bulut altyapı platformu olan Hydro66’ya ve akıllı sözleşme protokolü Chia Network’e yatırım yapıyor.

Şirket, Litvanyalı bir politikacı ve eski bir profesyonel poker oyuncusu olan Antanas Guoga tarafından yönetilmektedir.

Görünüşe göre daha fazla halka açık şirket, nakit varlıklarını daha uygun bir değer deposu olarak Bitcoin’e dönüştürüyor. Bu önemli eğilimin en ciddi örneği MicroStrategy gibi görünüyor. Şirket şu anda kasasında 38.250 Bitcoin saklıyor.

Galaxy Digital, MicroStrategy’den sonra 16.402 BTC ile ikinci sırada yer alıyor. Bunu takiben Square’de 4.709 BTC var.