Dev Alman Bankası, Cryptocurrency Yatırım Fonu Başlattı!

Bankaya göre, kripto para birimleri kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale gelecek.

Almanya’da faaliyet gösteren özel bir banka olan Hauck & Aufhäuser, önümüzdeki yıl Ocak ayında bir kripto para birimi yatırım fonu başlatacağını duyurdu. Banka ayrıca kurumsal ve yarı kurumsal yatırımcıların Bitcoin, Ethereum ve Stellar gibi dijital varlıklara yatırım yapmalarına izin vereceğini açıkladı.

Yayınlanan bir raporda yer alan bilgilere göre, Frankfurt merkezli banka, ‘HAIC Dijital Varlık Fonu I adlı fonu kurmak için yerel fintech şirketi Kapilendo ile ortaklık kuracak. Bu bağlamda, Hauck & Aufhäuser ilgili fonu yönetecek, Kapilendo ise bir kripto varlık deposu.

Raporda ayrıca fona yatırılacak miktarın minimum 200.000 Euro olarak belirlendiği belirtiliyor. Abonelik süresinde herhangi bir sınırlama olmadığı, toplam fon hacmi üzerinden% 2,05 ücret alınacağı da belirtiliyor.

Banka, portföyün toplam kripto para birimi varlık piyasasının yaklaşık% 85’ini kapsamayı planladığını belirtti. Almanya’nın en köklü bankalarından biri olan 224 Hauck & Aufhäuser, fonları dijital para biriminin piyasa değerine ve diğer faktörlere göre tahsis edecek pasif bir yatırım stratejisi izleyeceğini söyledi.

Hauck & Aufhäuser yönetim kurulu üyesi Holger Sepp konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin kurumsal yatırımcılar için giderek daha çekici hale geldiğini görüyoruz.”

Sepp, Kapilendo ile yapılacak ilk kripto fonlarının lansmanı ile Hauck & Aufhäuser’in, belirlenen kalite standartlarını ve yüksek talepleri karşılarken yeni kripto varlık sınıfına ucuz ve güvenli erişim sağlayan yenilikçi bir yatırım aracı yarattığını da sözlerine ekledi.

Hauck & Aufhäuser hakkında
1796 yılında Gebhard & Hauck adıyla, özel ve kurumsal müşteriler için danışmanlık ve varlık yönetimine odaklanmak üzere kurulan banka, mevcut varlığı oluşturmak için 1998 yılında Münih merkezli Bankhaus H. Aufhäuser ile birleşti. Şirketin Çin Fosun International’daki hisselerinin çoğunluğuna sahip olan bankanın Almanya, İngiltere, Lüksemburg, Çin ve Hong Kong’da ofisleri bulunuyor.