DFINITY’den Beklenen Güncelleme Geldi!

İnternet Bilgisayarı başlatıldı! Peki yönetişim belirteçlerine ne oldu?

Dfinity Vakfı’ndan beklenen duyuru nihayet geldi. İnternet Bilgisayarının 20 yıllık yol haritası dün (06.01.2021) 19: 00’da yapılan duyuru ile açıklandı. Dfinity’nin kurucusu ve baş bilim adamı Dominic Williams’ın sosyal medya platformu Twitter’da paylaştığı açıklamada, İnternet Bilgisayarı projesiyle ilgili soruları yanıtladı.

İnternet Bilgisayarı, Dfinity’nin sınırsız kapasiteli ve web hızında çalışan ilk Blockchain bilgisayar projesidir. Akıllı sözleşmelere yapılan çağrıları “güncelleme çağrısı” ve “sorgu çağrısı” olarak ikiye ayıran Zincir Anahtar Teknolojisinin sağladığı hız, yeni bloklar oluşturmak için geçen süreye bağlı olarak en fazla iki saniye içinde sağlanabilmektedir. bir cevaba izin verebilir.

Yıllar süren araştırma ve geliştirmeden sonra Dfinity, İnternet Bilgisayar ana ağının 18 Aralık 2020’de başlatıldığını duyurdu. Önceki planlarda, 2020’nin dördüncü çeyreğinde beklenen ana ağın lansmanının neden paylaşıldığı yeni soruların çoğalmasına neden oldu. kripto para dünyasında. Yönetişim belirteçlerine ne olduğu ve açıklamanın neden 3 hafta sonra yapıldığı sorgulanır.

Dfinity’nin kurucusu ve baş bilim adamı Dominic Williams, amaçlarının bulut hizmetleri, veritabanları ve güvenlik duvarları gibi teknolojilere olan ihtiyacı ortadan kaldırmak ve yeni bir Blockchain ağı kullanarak halka açık internetin işlevselliğini genişletmek olduğunu açıkladı.

Tamamen işlevsel ve merkezi olmayan proje, kendi yönetim sistemi olan Ağ Sinir Sistemi tarafından yönetiliyor. Ancak, Genesis sürümüne geçişte sistem herhangi bir sıfırlamaya tabi tutulmayacaktır. Şu anda ana ağ, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İsviçre’deki yedi farklı ve bağımsız veri merkezinde tutulan düğümler üzerinde çalışıyor. Ağ Sinir Sistemini kontrol eden alt ağ, 18 Aralık 2020’deki lansmanından bu yana yaklaşık 400.000 blok üretti. Genesis geçişiyle, 896 düğüm dağıtım sürecine girecek.

Dfinity (IOU) 24 saatlik fiyat, piyasa değeri grafiği
Duyurudan sonra, Dfinity (IOU / DFN) fiyatı yaklaşık% 7 artarak 21,63 $ ‘a yükseldi. Piyasa değeri son 24 saatte% 36 artarak 900 bin dolara ulaştı.