FAST Sistem Artık Mevcut!

7/24 para transferi artık mümkün! HIZLI sistemi bugünden itibaren kullanılabilir

2020 Kasım ayında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ortasında, FAST tarafından açıklanan yeni nesil 7/24 anında perakende ödeme uygulaması, Fonun tamamlandıktan sonra anlık ve sürekli transfer sistemi pilot testi bugün ( 08.01.2021) itibar ile kullanıma açılmıştır.

Drop-FAST’ı kullanın, Türkiye Merkez Bankası (TCMB) Twitter hesabından sosyal medya platformlarında duyuruldu.

FAST Sistemi ile, işlenmeden birkaç gün önce Türkiye Cumhuriyeti elektronik ödeme sistemine kaydedildi, kimlik numarası (hesapların kimlik bilgileri), telefon numarası ve e-posta adresi ile kolay ve pratik bir şekilde Kolay Adreslemeye başlama imkanı Sistem de lanse edildi.

FAST Sistem, yaygın kullanımının yakından takip edilmesi amacıyla ilk etapta limiti 50 Türk Lirası tutularak başlatıldı. Bu limit kullanım yaygınlığına göre kademeli olarak 1.000 TL’ye kadar artırılacak. Limit artırımının Ocak ayı sonuna kadar yapılabileceği belirtiliyor.

FAST Sisteminin yakın vadede işlem limitlerinin daha üst seviyelere çıkarılması ve veri matrisi ile ödeme yapılması gibi yeni katma değerli özelliklerin eklenmesiyle dijital ekonomiye önemli katkılar sağlayacağı düşünülmektedir.