FTX Coinbase Hisse Senetlerini Erken Listelemeye Hazırlanıyor!

ripto türev borsası FTX, Coinbase hisselerini erkenden listelemeye hazırlanıyor.

Bildiğiniz gibi Coinbase geçen gün halka arz için gerekli olan S-1 Formunu hazırladığını ve SEC’e sunduğunu duyurmuştu. SEC’e Goldman Sachs üzerinden başvurduğu belirtilen Coinbase, yakında halka açılacak gibi görünüyor.

Bu noktada blockchain analiz şirketi Messari, yayınladığı raporla Coinbase’in olası değerlemesini duyurdu. Varlıklar, işlem ücretleri gibi birçok veriyi işleyerek bir değerleme ortaya koyan Messari, Coinbase’in değerinin 28 Milyar Dolar olabileceğini açıkladı.

Konuyla ilgili ilk sinyal Reuters’tan geldi. Coinbase’in yaz aylarında halka arzına değinen Reuters, uygulamanın yıl sonundan önce yapılabileceğini duyurdu. Gerçekten de böyleydi.

FTX Mayıs Listesi
Geçtiğimiz dönemde lider firmaların hisse senetleri üzerinden işlemlerini harekete geçiren FTX; Platformunda Amazon, Google, Tesla, Netflix, Pfizer ve Alibaba gibi birçok dev şirketin hisselerini aktif hale getirdi.

Coindesk’in raporuna göre FTX, Coinbase arzı düzenleyiciler tarafından onaylandıktan sonra Coinbase vadeli işlemlerini hızla açmayı planlıyor.

FTX şu anda Cm-Equity ile iletişim halindedir.

Sürpriz değil
FTX, geçmişte AirBnb için de erken bir liste yapmıştı. Taşınma durumunda Coinbase vadeli işlemleri ABD vatandaşlarına kapatılabilir. FTX CEO’su Sam Bankman Fried, düzenleyici otoritelerden olumlu bir sinyal alırlarsa işlemlere hızla başlayacaklarını belirtti. Halka arz öncesinde böyle bir hareketin nasıl bir etkisi olacağı henüz bilinmiyor.