Giant Mining Company Hive Blockchain 6400 Daha Fazla Cihaz Satın Aldığını Açıkladı!

Halka açık kripto para madenciliği şirketi Hive Blockchain (HIVE), Çin’in en büyük kripto para madenciliği şirketi Canaan’dan 6.400 bitcoin madencilik makinesi satın aldığını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre, bu satın alma ile şirketin toplam hash gücü, daha önce açıklanan ve yıl sonu hedefi olan 1.000 PH / s’yi aşacak.

Satın alınan cihazlar Hive’a teslim edildikten ve sistem çalışır duruma geldikten sonra, tahmini operasyonel hashrate saniyede 1.229 petahash (PH / s) olacak ve şirket, 2021 hedef olan 1.000 PH / s’nin zirvesine ulaşacak.

Bilindiği üzere Hive Blockchain, zaman zaman büyük madencilik cihazı alımları yapmaktadır. Şirket, geçtiğimiz yıl 3.500 makine ile son alımını gerçekleştirdi. Şimdi ise bu rakamın neredeyse iki katı kadar bir alım daha yapacağı bildirildi.

Maden makinelerinin teslimatına ve sistemin devreye alınmasına 2021 Mayıs ve Haziran aylarında 500 makinenin ilk sevkiyatı ile başlanacağı açıklandı. Kalan cihazların, yılın geri kalanında aylık 900 makine teslimatıyla alınacağı bildiriliyor.

Madencilik alanında büyümeyi planlayan Vancouver merkezli şirketin piyasa değeri de yükselmeye başladı. Firmanın piyasa değeri 2021 Ocak ayı başında 1 milyar dolara ulaştı.

Canaan hakkında
Canaan, Çin merkezli bir bilgisayar donanımı üreticisidir. 2013 yılında kurulan Canaan, Blockchain sunucuları ve ASIC üretiminde uzmanlaşmıştır. Geçmişte SMIC, Samsung ve TSMC ile çalışan şirket şu anda TSMC ve en yeni nesil 5nm madencilik cihazları üzerinde çalışıyor.

HIVE Blockchain Hakkında
HIVE Blockchain, blok zinciri endüstrisinden geleneksel sermaye piyasalarına bir köprü oluşturan, büyüme odaklı, TSX.V’de listelenen bir şirkettir. Ek olarak, HIVE, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin sürekli olarak madencilik işlemlerini yürüten Kanada, İsveç ve İzlanda’da son teknoloji ürünü yeşil enerjiyle çalışan veri merkezi tesislerine sahiptir.