Goldman Sachs: Bitcoin’in Yükselen Popülerliği Altına Zarar Vermeyecek!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, 2020’de Bitcoin’in parabolik dalgalanmasının altın gibi büyük geleneksel varlıklara zarar vermeyeceğini açıkladı.

Dev şirket Goldman Sachs’ın 18 Aralık 2020’de yatırımcılara bir not gönderdiği ve müşterilere Bitcoin’in altına varoluşsal bir tehdit oluşturmadığına dair güvence verdiği bildirildi. Goldman Sachs ayrıca müşterilerine şu notu ekledi:

“Bitcoin ve Altını pazarlayın ve ikisinin bir arada var olabileceğine inanın.”

Bitcoin’in devam eden rallisinin altın yatırımcılarından bir miktar talep alabileceğini belirten Goldman Sachs, şu açıklamayı yaptı:

Altının reel oranlara ve dolara karşı son zamanlardaki düşük performansı, bazı yatırımcıları Bitcoin’in tercih edilen enflasyon koruması olarak altının yerini alacağı konusunda endişelendiriyor. Bazı ikameler gerçekleşirken, Bitcoin’in artan popülaritesini altının durumuna yönelik varoluşsal bir tehdit olarak görmüyoruz. “

Bitcoin ve Altın Yatırımları
Konuyla ilgili başka bir rapora göre, bağımsız yatırım bankası Jeffries Financial’ın küresel öz sermaye stratejisi başkanı Christopher Wood’un daha fazla Bitcoin almak için altının riskini azalttığı bildirildi.

Hint haber ajansı Business Standard’ın 18 Aralık 2020 tarihli bir raporuna göre, ünlü piyasa analisti birkaç yıldır ilk kez altın yatırımını azaltıyor. Yatırımcılara verdiği bir notta Wood, BTC tahsislerinin% 5’ini oluşturduğunu açıkladı. portföyü diyor ki:

“Portföydeki fiziksel külçe altının yüzde 50 ağırlığı, Bitcoin’e yatırılan parayla birkaç yıl içinde ilk kez yüzde 5 azalacak. 20.000 $ seviyesinin üzerindeki tarihsel kırılmadan sonra Bitcoin’de mevcut seviyeden büyük bir düşüş varsa, niyetim bu pozisyona eklemek. “

Rapordan da görülebileceği gibi Wood, Bitcoin’de olası düzeltmeler olması durumunda kripto para birimlerine yatırım yapma oranını daha da artırmayı planlıyor. Yine de analist, Goldman Sachs’a altın konusunda benzer bir tavır almanın Bitcoin’e olan ilginin terk edileceği anlamına gelmediğini de belirtti.