Goldman Sachs’ın Yatırımcısı BitGo’dan Rekor Açıklama! 16 Milyar $

BitGo, kontrolü altındaki dijital varlıkların toplamının 16 Milyar Dolar civarında olduğunu açıkladı. Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara olan ilgisinin artmasıyla birlikte, saklama çözümlerine olan ilgi de zirveye ulaştı.

Dijital varlık hizmeti hizmeti BitGo, duyurusu ile yeni bir dönüm noktasının geride kaldığını duyurdu.

BitGo, kontrolü altındaki dijital varlıkların toplamının 16 Milyar $ seviyesinde olduğunu açıkladı. Kurumsal yatırımcıların dijital varlıklara olan ilgisinin artmasıyla birlikte, saklama çözümlerine olan ilgi de zirveye ulaştı.

BitGo, saklama çözümleri sunan lider şirketlerden biridir. Geçtiğimiz dönemde PayPal adı verilen BitGo’nun satın alınacağına dair söylentiler vardı. Geçtiğimiz hafta yapılan açıklama ile PayPal’ın planladığı satın alma işleminin iptal edildiği belirtildi.

BitGo ve benzeri finansal hizmet hizmetleri, müşterilerine saklama, kiralama ve ticaret hizmetleri sunar. Bu noktada kurumsal yatırımcılar, varlıklarını kendileri kontrol etmek yerine eski moda saklama şirketlerini tercih etmektedir.

2013 yılında hizmetlerine başlayan firma, geçmişte müşterilerine farklı çözümler sunmaya başlamıştır. 2018 yılında BitGo Trust Company’yi kuran firma, hizmetlerini bir üst seviyeye taşımıştır.

Şirket, Bitcoin ağındaki işlemlerin yüzde 20’sini gerçekleştirirken, ayda 15 Milyar doların üzerinde varlık transferlerine ev sahipliği yapıyor.

Şu anda 400’den fazla müşteriye hizmet verdiğini açıklayan firma, müşterileri arasında Bitstamp, Nexo ve Pantera gibi birçok önde gelen borsa ve firmaların bulunduğunun altını çizdi.

Goldman Sachs Yatırımcısı
Şirketin ilk yatırımcıları arasında Goldman Sachs, Craft Ventures, Galaxy Digital, Redpoind VEntures, Valor Equity Partners gibi önde gelen şirketler yer alıyor.

BitGo, Grayscale ve Coinbase Custody gibi şirketler tarafından kontrolleri altında tutulan varlıkların miktarı şaşırtıcı.