İşte Bitcoin’in Düzeltme Devam Ederse Görebileceği Seviyeler!

Bitcoin (BTC) fiyatı, OKEx’in para çekme işlemlerinin başlangıçta planlanandan bir gün önce yeniden etkinleştirildiğini açıklamasının ardından bugün keskin bir şekilde düştü. CryptoPotato’da yer alan habere göre, borsanın aniden kapanması ve yerel OTC hizmetlerinin Çin Komünist Partisi tarafından kısıtlanması nedeniyle; BTC blok ödüllerini itibari paraya dönüştüremeyen yüzlerce Çinli kripto madencisi artık BTC’lerini düşürüyor gibi görünüyor.

Haber kaynağına göre, bugün Şükran Günü olan piyasalarda yeniden açılmanın zamanlaması, ABD’li tüccarları önemli bir dezavantaja düşürmüyor; Bu aynı zamanda bugün Amerikan ticaretinin saatlerinde iyileşme umudunun olmadığı anlamına da geliyor.

Bu olay sonucunda 72 milyar dolar küresel kripto pazarından çıkarıldı ve 4 saatlik RSI’da lider kripto varlığı 21 Eylül’den bu yana ilk kez aşırı satım bölgesinde.

Kısa vadede Bitcoin için izlenecek fiyatlar

CryptoPotato yazarı Ollie Leech’e göre, günlük BTC / USD grafiğinde en iyi kripto varlığının devasa genişleyen bir “kama” oluşumunun ana destek hattına döndüğü görülebilir. Bu, boğa tüccarları için hayati bir zamandır ve Bitcoin’in kısa vadeli, tüm zamanların en yüksek seviyesini canlı tutma hayalini sürdürmek için bu seviyeyi savunmaları gerekecek. Yazara göre, önceki desteğe geri dönmeden bu desteği günlük kapanışta tutamazlarsa; Direnç bulmadan ve ardından düşüş trendini sürdürmeden önce fiyatların 15.450 $ (yeşil çizgi) civarında düştüğü (sarı çizgi) ilk büyük günlük destek bölgesine düştüğü görülebilir.

4 saatlik BTC / USD grafiğine daha yakından bakıldığında, fiyatların şu ana kadar sipariş bloğundaki destek bölgesinden (bazı analizlerde kilit destek olarak vurgulanan) ve bir sonraki büyük destek bölgesinden yaklaşık 16.700 $ ‘a sıçradığını gösteriyor. (yeşil çubuk) 17.000 $.

Yazara göre, Bitcoin boğaları bugünkü çöküşten sonra kaybettikleri zemini geri kazanmaya devam ederse, aşağıdaki seviyelere geri çekilmesini beklemeliyiz:

17.430 $ (ince yeşil çizgi)
17.620 $ (bir sonraki büyük destek bölgesi (yeşil çubuk))
18.200 $ (50-EMA hattı (mavi))
Öte yandan, panik ve korku BTC fiyatlarını düşürmeye devam ederse; Düşüş sırasında, aşağıdaki seviyelerin bir miktar destek sağlaması beklenebilir:

16.660 $ – sipariş blok destek bölgesi
15,880 – $ 15,970 – 200 EMA hattı + Anahtar S / R seviyesi.
15.398 dolar
Toplam piyasa değeri: 515 milyar dolar
Bitcoin piyasa değeri: 317 milyar dolar
Bitcoin hakimiyeti:% 61,7