Litecoin Fiyat Analizi 11.12.2020

Bugün sizler için Litecoin Fiyat Analizi makalesi hazırladım. Son Litecoin analizimden bu yana bir süre geçti, bu nedenle yeni bir model oluştu veya grafiklerde belirginleşti. Bu yazıda Litecoin grafiğinin son halini büyük bir zaman diliminde yorumlayacağım.

Litecoin LTC fiyat grafiği 11.12.2020. FTX değişiminden 4 saatlik grafiksel veriler alınmıştır.
Grafikte gördüğünüz yeşil alanlar, destek / direnç alanlarıdır. Son grafiklerde kullandığım bölgelerde ufak revizyonlar yaptım ancak genel olarak aynı bölgeleri kullanmaya devam edeceğim. Bu alanların şu anda iyi olduğunu ve işe yarayacağını düşünüyorum.

Son günlerde yaşadığımız düşüşler, fiyattaki çifte tepe oluşumunu daha da belirgin hale getirdi. Bilmeyenler için maalesef bu bir düşüş formasyonu. Kısaca özetlersem, kalıbı biraz daha net seçebilmeniz için. 92 dolar bölgesinde iki zirve bölgemiz var. Bu iki tepe arasındaki düzeltmenin en alt noktası, yani 65 dolarlık bandın içindeki bölge, oluşumun boyun bölgesi bölgesidir.

Şu anda ikili tepe oluşumunun sadece bir olasılık olduğunu belirteyim. Fiyat 65 dolar bandında desteğini kırarsa oluşum aktif hale gelecek ve oluşum kurallarına göre daha fazla düşüş yaşayacağız.

Formasyon işe yararsa ne kadar uzağa düşebiliriz? Soruya gelirsem. Analizime göre, formasyonun ilk hedefi 52 dolarlık bölge olacak. Bu aynı zamanda güzel bir destek bölgesi. Şimdilik, düşüş olursa burada biteceğini söyleyemem. Ama fiyat bu bölgeye isabet ederse, geri dönüş işaretleri aramaya başlayacağım

Bu analize Tradingview üzerinden de erişebilirsiniz. Bunun için buraya tıklayın.