MicroStrategy 550 Milyon Dolarlık Bitcoin Alacak!

Yazılım şirketi MicroStrategy, 550 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir öncelikli menkul kıymetler sunduğunu ve bu geliri Bitcoin satın almak için kullanmayı planladığını duyurdu.

Şirket, Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında, faturaların nitelikli kurumlara teslim edildiğini ve satışın 12 Aralık’ta tamamlanmasını beklediğini söyledi.

MicroStrategy, gerekli giderler düşüldükten sonra tekliften elde edilen net gelirin yaklaşık 537,2 milyon dolar olacağını tahmin ediyor.

Teklifin amacı ile ilgili olarak şirket, “Tahvil satışından elde edilen net geliri, işletme sermayesi ihtiyaçlarının ve diğer kurumsal amaçların belirlenmesine kadar hazine rezerv politikasına uygun olarak Bitcoin’e yatırmayı planlıyor.

Planlanan satış işleminin ne kadarının tamamlanacağı veya borç ihracı yoluyla Bitcoin satın alma yönteminin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan herhangi bir itirazla sonuçlanıp sonuçlanmayacağı belirsiz.

MicroStrategy, teklifin her yıl 15 Haziran ve 15 Aralık’ta ödeneceğini söyledi. Yani bu menkul kıymetler teminatsız olup, yıllık faiz oranı% 0,75 olan birinci derece borçlar altı ayda bir ödenecektir.

Firma, ilk ödemenin 15 Haziran 2021’de başlayacağını ve faturaların “şartlarına göre geri alınmadıkları, kullanılmadığı veya dönüştürülmediği sürece” 15 Aralık 2025’te sona ereceğini söyledi.

Bu, hisse başına 397,99 dolarlık bir konveksiyon fiyatına karşılık geliyor. MicroStrategy hisse fiyatlarına 8 Aralık’ta bakarsak, bu teklifin sahibi% 37 prim alacak.

Bildiğiniz gibi, MicroStrategy geçtiğimiz günlerde yüksek kaliteli dönüştürülebilir banknotlarla 400 milyon dolar değerinde Bitcoin satın alma planlarından bahsetti.

MicroStrategy, Bitcoin satın alma konusunda ciddileşiyor gibi görünüyor. Yazılım şirketinin önceden bilmediğimiz bazı şeyleri öğrendiğini düşünüyor musunuz?