OKB Fiyat Analizi 20.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde OKB’yi inceliyoruz. OKB grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Bugün normalde takip ettiğimiz devamlı fiyat analizlerini paylaştığım coinlerin dışına çıkıyoruz. Bugün Okex borsasının coini olan OKB’nin fiyat grafiğine bakacağız. Piyasayı biraz daha yakından takip ediyorsanız BNB’nin 300 dolar üzerine çıktığını ardından FTT’nin de 35 doları aştığını bilirsiniz. Bu iki büyük borsanın coinlerinin pumplanmasından sonra haliyle gözlerin çevrildiği coinlerden biri de OKB.

Bugün OKB seçmemin sebebi şu; diğer iki büyük borsanın coinleri olan BNB ve FTT oldukça güzel yükselişler yaptılar. Sadece komisyon indirimi veya komisyon ödemek için birkaç tane alanların dahi eline oldukça güzel paralar geçti. Durum böyle olunca akla diğer büyük borsaların coinleri geliyor. OKB de güzel yükselse de şimdilik BNB ve FTT’nin performansına ulaşamadı. Belki de OKB’nin asıl yükselişi henüz başlamadı. Şimdi bakalım grafikteki veriler bize neler gösteriyor.

Öncelikle destek/direnç bölgelerinden başlayalım. Bu tip hızlı yükselişlerde fiyat bir bölgeyi birden çok test etmeden yükseldiği için destek/direnç bölgesi oluşturmak hayli zordur. Bu grafikte de elde olan veriler ışığında en iyi bölgeleri belirlemeye çalıştım.

Fiyatın şu anki durumu bana BNB’nin uçuşa başlamadan önceki akümülasyon noktasını aklıma getiriyor. Fiyatlar hızlıca yükseldikten veya düştükten sonra bir bölgede dinlenir ve daha sonra hareketine devam ederler. Bu açıdan OKB’yi incelersek, fiyatın 9-10 dolar bandındayken de bir akümülasyon evresi geçirdiğini görmekteyiz. Şimdi ise yeni bir akümülasyon evresi geçirecek demek için erken ama bu bölgede dumplanmadan bir süre tutunabilir ve destek/direnç arasında küçük hareketler yaparsa akümülasyon evresinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.