SBI Group: XRP, Japonya’da Kripto Varlığı Olarak Ticaret Yapmaya Devam Edecek!

Ripple’ın Japonya’daki ana ortağı SBI Group, XRP’yi kripto para borsalarında bir menkul kıymet değil, bir kripto para varlığı olarak işlemeye devam edeceğini duyurdu.

SBI Group CEO’su Yoshitaka Kitao, sosyal medya platformu Twitter’da SEC’in XRP’ye karşı açtığı davayla ilgili bir gönderi paylaştı. Daha sonra XRP’nin Japon yasalarına göre bir kripto para birimi varlığı olarak kabul edildiğini açıkladı.

Ayrıca Yoshitaka Kitao, SEC’in Ripple’a açtığı davayla ilgili olarak yatırımcılarıyla başka bir açıklamanın bağlantısını paylaştı.

Bir yazarın Nomura Araştırma Enstitüsü’nden bir makalesine atıfta bulunan belgede yapılan açıklamalar incelendiğinde, Japon Fonları Uzlaştırma Yasası kapsamında, SEC’in iddia ettiği gibi XRP’nin menkul kıymet değil, kripto para varlığı olduğuna dair ifadeler olduğu görülüyor. BİZE.

Bu bağlamda, ABD düzenleyicisinin Ripple’ı kayıtsız yatırım sözleşmeleri, yani menkul kıymetler satmakla suçlama girişimlerine bakılmaksızın, XRP’nin Japon dijital borsalarında kripto varlık olarak ticaret yapmaya devam edeceği belirtiliyor.

Açıklamada ayrıca ilgili taraflara SBI Grubu’nun doğrudan XRP’ye değil Ripple hisselerine yatırım yaptığı belirtildi. Ancak SBI Group iştiraki olan SBI VC Trade borsasında XRP’nin yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamak için satın alındığı belirtiliyor. Bu nedenle borsalardaki mevcut XRP fiyat düşüşünün SBI’nin iş sonuçlarını etkilemediği söyleniyor.

Asya ve Avrupa’daki birçok finans kuruluşunun döviz işlemleri için Ripple teknolojisini kullanmayı düşündüğünü hatırlatan SBI, Ripple’ı ABD dışındaki ve özellikle Japonya’daki genişlemesinde desteklemeye devam edeceğini duyurdu.