Son Dakika: ABD Şimdi Gözünü Stablecoinlere Dikiyor!

ABD mali düzenleyicileri, kara para aklamayla mücadele tedbirlerini sıkılaştırmak için bir rapor yayınladı!

Aldığımız bir son dakika haberine göre, ABD mali düzenleyicileri kara para aklama ile mücadele tedbirlerini sıkılaştırmak için bir rapor yayınladı!

Söz konusu raporun aktörü, kullanıcıların dijital birimler olarak yapılan ödemeleri kolaylaştırmak için kullandıkları stabilcoinlerdir. Hazine Bakanlığı ve diğer kurumlar Çarşamba günü yayınladıkları açıklamada, bunların “riski etkin bir şekilde yönetecek ve ABD yerel ve uluslararası mali ve parasal sistemlerinin istikrarını koruyacak” bir şekilde kullanılması gerektiğini söylediler.

ABD Başkanının Finans Piyasası Çalışma Grubu tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, token operatörleri yasadışı finansal faaliyetlerin önemini sıkılaştırmanın yanı sıra yeterli nakit rezervi tutmalıdır.

Bildiğiniz gibi, stablecoinler genellikle ABD doları gibi bir rezerv varlıkla sabitlenir. Bu birimler genellikle Bitcoin gibi kripto para birimlerini hızlı işlemlerle satın almak için kullanılır.

Trump tarafından atanan yetkili grup tarafından yayınlanan belge, yönetimin hızla büyüyen kripto finans dünyasına gelen uzun süredir devam eden finansal kuralları uygulamak için son hamlesi gibi görünüyor. Washington’un dijital varlıklar konusundaki sert duruşu, Facebook Inc.’in geçen yıl kripto para birimi lansman planıyla sonuçlandı. yöneticileri dahil birçok insanı hayal kırıklığına uğrattı.

Tether, yaklaşık% 75’lik bir pazar payı ile dünya çapında kripto para borsaları tarafından kullanılan en baskın stabilcoin’dir. Diğer popüler belirteçler arasında Coinbase ve Circle arasındaki bir ortaklık olan USDC ve Gemini Dollar bulunmaktadır.

Bu değerlendirme raporu, ABD hükümetinin şu ana kadar stablecoin’lerle ilgili en kapsamlı ifadesidir.

Stablecoinlerin, belirli bir varlığın belirli özelliklerine bağlı olarak menkul kıymetler, türevler veya emtia olduğu söylenir.

Düzenleyiciler ayrıca, stabilcoin kullanan kişilerin, herhangi bir cüzdan türü de dahil olmak üzere tüm işlem yapan tarafların kimliklerini elde edip doğrulayabileceğini söyledi.