TradingView Genel Müdürü Bitcoin’in Neden Yükseldiğini Açıkladı!

Birim başına 24.000 $ ‘dan fazla rekor fiyat artışının ardından, BTC konsolide oldu ve fiyatı biraz düştü. Bitcoin şu anda durgun bir profile sahip olabilir, ancak TradingView CEO’su Pierce Crosby’ye göre gelecek yükselişte!

Crosby konuyla ilgili şunları söyledi:

Şu anda Bitcoin için kısa vadeli dalgalanmalar görüyorum.

TradingView genel müdürü, “Son performans parabolik bir resim çiziyor olabilir” dedi. Ancak beklediğimiz kısa vadeli olumsuz olaylar yaşanmadı. Bu, fiyatta artış eğilimine neden olacaktır. “şeklinde devam etti.

Bitcoin, 1 Aralık 2020’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 19.892’yi kırdı ve ardından 1.000 dolardan fazla düşüş yaşadı. Dengelendikten sonra, BTC fiyat keşif dönemine girdi ve 20.000 doları aştı.

24.000 $ ‘ı geçen son fiyat dalgasından bu yana Bitcoin, hafif bir geri çekilmenin ardından son birkaç gün içinde yatay olarak grafik oluşturdu. Geçmişte Bitcoin’in yatay dönemlerinde bazı yatırımcılar fonlarını altcoinlere aktardı. Tüm bu bilgiler ışığında Crosby henüz bir altcoin rallisinin gelip gelmeyeceğinden emin değil.

Bu tür fiyat hareketlerini göz önünde bulundurarak Altcoinlere pek inancım yok.

Crosby’nin görüşüne göre, altcoinlerin dönüşünü Bahar aylarında izleyebiliriz. Ancak maalesef altcoin yatırımcıları için Bitcoin çok daha güçlü bir grafik çiziyor.

Bu durumun en büyük nedeni kurumsal yatırımcıların Bitcoin’i tercih etmesi gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi, MassMutual ve MicroStrategy, Bitcoin trenine atlayan ve büyük miktarda sermaye yatıran ana akım finans kurumlarından sadece ikisi.