Ukraynalı Futbol Kulübü Dinamo Kiev Taraftar Token Yayınlıyor!

Dinamo, jeton veren kulüplerden birine katıldı.

Ukrayna’nın popüler futbol takımı Dinamo Kiev, blockchain teknolojisiyle desteklenen kendi taraftar jetonunu ve dijital pazarını başlatıyor.

Bir duyuruya göre ekip, markaların hayranları için bir dizi etkinlik ve ödül yayınlaması için dijital ekonomiler yaratmada uzmanlaşmış bir şirket olan Moonwalk ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Dinamo Kiev hayranları, tahmin oyunları oynamak veya sosyal medyada kulüp ile etkileşim kurmak gibi sosyal eylemler için dijital para kazanabilecekler. Jetonlar daha sonra takım ürünlerine erişmek, VIP etkinliklerine katılmak veya stadyumda ürün satın alırken indirim almak için ödül puanları olarak harcanabilir. Jetonlar ayrıca hayranların Dinamo Kiev’in platformundan dijital koleksiyonlar satın almalarına da izin verecek.

Dinamo Kiev’in sahibi Ihor Surkis konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Moonwalk, Dinamo Kiev’in etkileşim, sosyalleşme ve topluluklarımızdan para kazanma şeklimizde spor takımları için oyunu değiştirmesine yardımcı oluyor.”

Yapılan açıklamada, hayran tokenlerinin bir mobil uygulamaya entegre edileceği ve sahiplerinin bunları hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kullanmalarına izin verileceği belirtildi.

Futbol kulübü, ortaklığın koronavirüs salgınının spor endüstrisine verdiği zararın bir kısmını hafifletmeye yardımcı olacağını söylüyor. Bu dönemde stadyumlar büyük ölçüde boş kaldığından, artan sayıda futbol kulübü alternatif para kazanma kaynakları aramaya devam ediyor.

Bu bağlamda Dinamo Kiev, dijital token ve taraftar sadakat programları yayınlayan birçok futbol kulübüne katıldı. FC Barcelona, ​​Atletico Madrid, Paris Saint-Germain ve Juventus, son aylarda benzer programları başlatan en büyük isimlerden bazıları olurken, Zenit, St.Petersburg ve Bayern Münih gibi diğer kulüpler de dijital toplama platformları başlattı.

Ukrayna’nın dijital varlık şirketleri için açık düzenlemeler oluşturmaya çalışan Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile hükümet düzeyinde blockchain teknolojisini açıkça desteklediği biliniyor. Bu bağlamda, ülke yakın zamanda Binance ile işbirliği içinde kripto para birimleri üzerine bir eğitim kursu başlattı.