Ünlü Yatırımcı Paul Tudor Jones’un Ethereum ve Tether Yorumu: “İki Önemli Kripto Para”

Dünyanın en ünlü yatırımcılarından Paul Tudor Jones; Yahoo! Bitcoin (BTC), Ethereum ve diğer kripto para birimleri hakkında uzun vadeli bir bakış açısı edinmek için! Bir röportajda finans.

Jones, Bitcoin’in hisse senetleri ve itibari para birimleri ile karşılaştırıldığında “sahte piyasa değeri” olduğunu düşündüğünü ve bir numaralı kripto paranın büyüme potansiyeline inandığını öne sürdü. Daha sonra Ethereum ve Tether’den iki önemli kripto para birimi olarak bahsetti.

Bitcoin, Ethereum ve “metal kompleksi”
Kripto alanının “metal kompleksine çok benzeyeceğini” düşündüğünü de sözlerine ekledi. Dolayısıyla Bitcoin, dijital kıtlığı ve ilk kripto mirası nedeniyle altın gibi değerli bir metali temsil edecek.

Diğer kripto para birimleri daha çok “bakır, platin ve paladyum” gibi endüstriyel metallere benzeyebilir.

Karşılaştırma tamamen yeni değil: Bitcoin genellikle altının dijital formu olarak anılır.

CryptoBriefing’deki habere göre, Jones’un kullanılabilir endüstriyel metallerden bahsetmesi muhtemelen ETH gibi bir varlık için uygun bir tanımdır. Ethereum blok zincirinin kullanıcıları, ağın programlanabilir akıllı sözleşmeleriyle etkileşimde bulunmak için ETH harcamasına ihtiyaç duyar, ancak ağa güç sağlamaktan başka para birimi kullanım durumları da vardır.

Haber kaynağına göre, Bitcoin altın gibi bir değer saklama biçimini temsil ettiğinde, ETH; Daha çok platin gibi çok amaçlı bir metale benzeyebilir.

Jones, kripto alanının 90’ların sonundaki İnternet hisse senedi manzarasını anımsattığını söyledi. World Wide Web’in büyümesi, 2000’lerin başında internete bağlı hisse senetleri için bir spekülatif çılgınlık dalgasını ateşledi. “Dot-com balonu” olarak bilinen patlama ve düşüşle sonuçlanan bir pazar döngüsüne yol açtı.

Jones, kripto para birimi alanında benzer bir senaryonun olabileceğini ve uzun vadede hayatta kalması muhtemel yalnızca birkaç proje olduğunu düşündüğünü söyledi.

Ayrıca, dijital para birimlerinin önümüzdeki yirmi yıl içinde yaygın olarak benimseneceğini ve “nakit paranın ölebileceğini” söyledi. Kripto para birimlerinin fiyatı ile ilgili olarak, “ileriye doğru bir yükseliş eğilimi göstereceğini” söyleyerek bitirdi.

Jones, bu yılın başlarında Bitcoin’de yükseliş ilan ettiğinde kripto topluluğunu şaşırttı. O sırada BTC’nin yatırım portföyünün% 1-2’sini temsil ettiğini söyledi.

Jones, finans dünyasında efsanevi bir figür olarak kabul edilir. Net değerinin 5,8 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.