USD Coin Yaratıcısı Center Consordium, JPMorgan Yöneticisini CEO Olarak Atadı!

Merkez kurumsal büyüme faaliyetlerine devam ediyor.

USD Coin (USDC) ‘nin arkasındaki şirket olan Center Consortium, eski State Street ve JPMorgan Chase yöneticisi David Puth’i şirketin yeni CEO’su olarak işe aldığını açıkladı.

Yeni CEO atamasının, Merkezin fintech, kripto ve geleneksel finansal hizmetler endüstrilerindeki küresel ortaklıklarını genişletmesine yardımcı olacağı bildiriliyor.

Sektörün bu kritik döneminde Merkez’e katılmanın heyecanını dile getiren Puth, şu açıklamayı yaptı:

“USDC’nin 2020 boyunca büyümesi, beklediğim şeyin Merkez iş operasyonlarının yolu olacağını ve gelecekteki Merkez destekli stablecoin’lerin büyüyeceğini gösteriyor.”

Merkeze katılmadan önce Puth, R3, CLS Group, State Street ve son olarak JPMorgan’da çeşitli yönetici pozisyonlarında bulundu.

Puth geçtiğimiz günlerde blockchain teknolojisi ve kripto para birimlerinin benimsenmesinin arttığını belirtti. Ayrıca, büyük kurumların Bitcoin ve diğer dijital varlıklara olan ilgisinin sektöre güç kattığını söyledi.

Bilindiği üzere Center’s USD Coin, kripto para birimlerinin benimsenmesine yardımcı olmak için Circle ve Coinbase tarafından geliştirildi. 3 milyar dolara yakın bir piyasa değeri ile USDC, bu alandaki lider kripto para birimi olan Tether’in arkasındaki en büyük ikinci stabilcoin.

Stablecoins, blok zinciri teknolojisi ve geleneksel finans birleşmeye devam ederken, sürekli büyüyen bir sektöre hizmet etmeye devam edecek gibi görünüyor. Merkez, sık sık, USDC stablecoin’i desteklemek için kullanılan “eşdeğer itibari para biriminin tam rezervlerini” tuttuğunu belirtiyor.

Merkez kısa süre önce yaptığı açıklamada, stabilcoinlerin, dijital varlıkların ve blok zincirlerinin, 75 yıldan uzun bir süre önce Bretton Woods sisteminin kurulmasından bu yana uluslararası para sisteminin en önemli dönüşümünü müjdelediğini söyledi.