Venezuela’daki Maduro Hükümetinin Engelleri USDC ile Aşılıyor!

Circle, ABD Hükümetinin desteğiyle ABD ile Venezuela arasında bir hat kurduğunu açıkladı. Bu hat ile başta ülkedeki sağlık çalışanları olmak üzere ülkeye yardım gönderilecek.

Venezuela’da covid-19, çok zor durumda olan ülkeyi çıkmaza sürüklemek üzeredir. Circle ise Bolivar Venezuela Hükümeti ile işbirliği yapacak ve USDC aracılığıyla ülkeye yardım gönderecek.

Bildiğiniz gibi Circle ve Coinbase ortaklığı ve Merkez tarafından yönetilen USD Coin (USDC), stablecoinler arasında USDT’den sonra en çok kullanılan ikinci stabilcoin.

Circle, ABD Hükümetinin desteğiyle ABD ile Venezuela arasında bir hat kurduğunu açıkladı. Bu hat ile başta ülkedeki sağlık çalışanları olmak üzere ülkeye yardım gönderilecek.

Böylelikle Maduro’nun ülke finans sisteminde oluşturduğu tıkanıklığın aşılması planlanıyor. Bu sayede ülkeye milyonlarca dolarlık yardım sağlanacak.

İşlemlerin Airtm on the Circle ile birlikte Guaido hükümetinin hesapları üzerinden gerçekleştirileceği belirtiliyor. Bu şekilde ABD’de bloke edilen varlıklar ülkeye devredilecek. Tüm varlıkların destek amaçlı kullanılacağı belirtiliyor.

ABD bankalarındaki Guaido Hükümeti fonları USDC oluşturmak için kullanılmak üzere Circle’a gönderilecektir. Oluşturulan USDC’ler Airtm’e gönderilecek ve şirket aracılığıyla ülkeye teslim edilecektir. Varlıklar, sağlık uzmanları tarafından AirUSD olarak oluşturulan dijital cüzdanlara aktarılacak.

AirUSD, Airtm tarafından oluşturulan stabilcoin destekli bir kripto para birimi olarak tanımlanabilir.

Ülkedeki sağlık çalışanları, Airtm tarafından tanımlanan sanal banka kartları aracılığıyla hesaplarında AirUSD harcayabilecekler.

Sağlık uzmanları ayrıca AirUSD’yi Venezuela bankaları aracılığıyla yerel para birimine dönüştürebilecekler.

Airtm’in şu anda ülkede 500.000’den fazla kullanıcısı var.

Durdurulamaz

Circle, Maduro Hükümetinin yardımı engelleyemeyeceğinin altını çizdi. Hükümetin Airtm cüzdanlarına erişimi engellemeye çalışması durumunda sağlık profesyonellerinin hesaplarını kullanmaya devam edebileceği veya VPN hizmetleriyle yeni hesaplar açabileceği belirtiliyor.