Yearn Finance Kurucusu Yeni DeFi Protokolünü Tanıttı! YCredit nedir?

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje yeni DeFi protokolünü açıkladı. Cronje tarafından oluşturulan yeni protokolün adı yCredit’dir.

Yearn Finance kurucusu Andre Cronje yeni DeFi protokolünü açıkladı. Cronje tarafından oluşturulan yeni protokolün adı yCredit’dir.

Kullanıcılar ERC-20 tokenlerini yeni protokole yatırabilirler. Bu şekilde yCREDIT Token elde edebilir. Platformda teminat olarak kabul edilen ERC-20 token ile ödünç alabilen kullanıcılar için Cronje’den önemli bir uyarı geldi.

Protokolün hala deney aşamasında olduğunu belirten Cronje, kullanıcıları yüksek “risk” konusunda uyarıyor. Bu noktada geçmiş dönemlerde sorun yaşamış olan DeFi protokolleri dikkate alındığında ciddi bir risk durumu olduğu belirtilmektedir.

Şu anda, AAVE, BNB, BUSD, CRV, COMP, DAI, ETH, LINK, MKR, REN, renBTC, SNX, SUSD, TUSD, UNI, USDC, USDT, wNXM, wBTC ve YFI yCredit’de teminat olarak kabul edilmektedir. Kullanıcıları, bu jetonları teminat olarak sağlayarak yCREDIT jetonları elde edebilir. Jetonlar iade edilirse, teminat olarak gösterilen varlıklar geri alınır.

yCredit her depozito, ticaret, takas, borçlanma ve geri ödeme işlemi için yüzde 0,5 komisyon almaktadır. Bu komisyonlar, yCredit sözleşmesinde yer alan yCREDIT token sahiplerine dağıtılır.

Zaten birçok projesi bulunan Andre Cronje’den 2020 tamamlanmadan yeni bir proje bekleniyordu. Cronje’nin ortaya koyduğu projeler arasında Deriswap, Keep3r Network, StableCredit, yInsure Finance ve ySwap Exchange gibi DeFi platformları bulunmaktadır.